21019, Вінницька обл., м. Вінниця, вул. Маяковського, буд. 138 mlcentr@ukr.net Реєстратура (0432) 65-11-13 Телефон довіри Клініки 27-33-85

Відділення патології новонароджених

Контактний телефон 65-11-15
Розташовано на третьому поверсі педіатричного корпусу

У відділенні працює висококваліфікований, дуже уважний і доброзичливий персонал, який систематично підвищує свій професійний рівень. У віділенні працює: 2 лікаря з вищою кваліфікаційною категорією, 8 медичних сестер, з них 6 з вищою кваліфікаційною категорією, 6 молодших медсестер, 2 буфетниці.

У відділенні постійно впроваджуються нові досягнення медичної науки і практики у лікуванні хворих.

Зав.відділенням Керанчук Лілія Володимирівна
стаж роботи 11 років, перша кваліфікаційна категорія

Старша медична сестра Собчак Надія Іванівна
стаж роботи 45 років, вища кваліфікаційна категорія

Відділення патології новонароджених функціонує з 1998 року, розраховане на 20 ліжок.

У 2018 році було проведено капітальний ремонт, створено комфортні умови для спільного цілодобового перебування мам та маленьких пацієнтів. Палати – двомісні, оснащені новими меблями (дорослі ліжка, дитячі ліжечка,столик для переодягання дітей, приліжкові тумбочки, шафа для речей), облаштовані зручними санвузлами, душевими кабінками. Є палата з поліпшеним сервісним обслуговуванням, обладнана побутовими приладами, з окремою кімнатою гігієни.

У всіх палатах забезпечено централізоване підведення кисню. У відділенні є кімната для зберігання грудного молока та приготування молочних сумішей, маніпуляційний кабінет, їдальня для мам. У відділенні встановлена система відеоспостереження.

Відділення оснащене сучасним медобладнанням: лампами фототерапії, ліжечками з підігрівом, пульсоксиметрами, монітором дихання дитини, небулайзером, перфузором, електровідсмоктувачами, електронними вагами, мішком АМБУ.

У відділення патології новонароджених госпіталізуються діти періоду новонародженості з пологових будинків міста, відділення інтенсивної терапії та виходжування недоношених та хворих новонароджених Перинатального Центру КНП «ВМКЛ»ЦМтаД», і з амбулаторних дільниць (за направленням лікарів ЦПМСД), доставляються каретою ШМД ,а також за самозверненням батьків.

Щорічно у відділенні отримує лікування близько 500 хворих новонароджених. У відділенні надається висококваліфікована медична допомога новонародженим із захворюваннями: – неонатальна гіпербілірубінемії; – гемолітична хвороба новонародженого;- перинатальні пошкодження центральної нервової системи; – неонатальні пневмонії; – внутрішньоутробні інфекції; – хворі новонароджені з малою масою тіла при народженні,маловагові щодо терміну гістації; – білково-енергетична недостатність; – захворювання органів дихання; – вроджені вади розвитку; – стани, що бувають при труднощах грудного вигодовування; – обстеження і лікування новонароджених, позбавлених батьківського піклування.

У діагностиці різних захворювань використовуються лабораторні обстеження (загально-клінічні, біохімічні,імунологічні), інструментальні (рентгенлогічні , УЗ дослідження), проводяться консультації необхідних суміжних спеціалістів(невропатолог, окуліст, кардіолог, хірург та інші). Консультативну допомогу надають прфесор, доценти кафедри пропедевтики дитячих хвороб, кафедра педіатрії №1 ВНМУ ім.М.І.Пирогова.

Особлива увага у відділенні приділяється підтримці грудному вигодовування. У 2009 році відділення в складі МЛ «ЦМтаД» пройшло акредитацію на звання « Лікарня, доброзичлива до дитини»; у 2016 році підтверджено це звання; впроваджена політика грудного вигодовування. Лікарями та середнім медперсоналом постійно з матерями проводяться бесіди, навчання по основним принципам грудного вигодовування, по
веденню лактації,по практичним навичкам першого прикладання дитини до грудей матері, по догляду за новонароджненою дитиною.

Виписки з медичних карт пацієнтів передаються в електронному варіанті в програмі Elex на дільниці. Після виписки, деякі діти з груп ризику передаються педіатру кабінету катамнезу для подальшого спостереження за даним контингентом хворих.